19:16
Грип - пам'ятка для батьків та учнів!

      Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), у тому числі грип, небезпечні, передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом і, в разі пізнього звернення за медичною допомогою, можуть призвести до важких ускладнень і навіть до летальних наслідків. 

      Основні симптоми захворювання: 

Підвищення температури тіла; біль у горлі, головний біль; почервоніння очей, нежить; кашель; утруднене дихання, задишка; біль у м'язах; інколи може бути блювота, пронос. 
      Щоб не захворіти на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції: 
Уникайте людних місць, не стояти та не сидіти поруч із людьми з ознаками респіраторної інфекції, витримуйте хоча б мінімальну захисну відстань 1-1,5 метра.
Коли Ви кашляєте або чхаєте, необхідно прикривати ніс та рот хустинкою, або носити захисні маски.
Потрібно часто мити руки з милом, особливо після того, як Ви кашляли або чхали. Також, ефективним є протирання рук спиртовими антисептиками чи вологими серветками.
Намагайтеся не торкатися очей, носа або рота, оскільки вони є можливими «воротами» проникнення збудника.
Харчуйтесь повноцінно: вживайте м'ясні, рибні, молочні страви, збагачуйте їжу вітамінами (капуста, морква, червоний буряк, цитрусові), не забувайте про природні фітонциди - часник, цибуля, хрін.
Постійно провітрюйте приміщення та проводьте вологе прибирання. Регулювання вологості повітря в приміщеннях є одним з важливих способів профілактики грипу. Вірус грипу знищується при вологості повітря більше 50%.
При появі перших ознак захворювання - залишайтесь вдома, адже Ви є джерелом інфекції для інших здорових осіб.
При виявленні хворих в організованих колективах, необхідно їх своєчасно ізолювати та проконсультувати у лікаря.
Якщо в сім'ї є хворий на грип, необхідно ізолювати його в окреме приміщення, або відокремлювати ширмою. Під час спілкування з ним надягати маску, яку змінювати кожні 4 години.
Якщо ви все ж таки захворіли, то не займайтесь самолікуванням, а терміново зверніться до лікаря!
Переглядів: 716 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: