Протидія булінгу


Інформація про порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) у закладі освіти та інформація про порядок реагування на доведенні випадки булінгу (цькування у закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу).

         

 Електронна скринька довіри ЗОШ№8

Кожен з нас хоче бути там, де його слухають, чують та підтримають.  Якщо Ви стали свідком булінгу чи постраждали від булінгу, напишіть нам. Усі ваші повідомлення є анонімними. Тут ви можете описати ситуацію з якою зіткнулися чи свідком якої були. 

 Нормативно-правова база

 Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19

Наказ МОН України №1646 від 28.12.2019

Закон щодо протидії булінгу №2657 від 19 грудня 2018 року

Адміністративні стягнення за булінг

 

Процедура подання  (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)

1.     Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2.     На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок боулінгу (цькування).

3.     Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.

4.     До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.

5.     Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.

Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор ліцею повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    Національна дитяча «гаряча лінія» 0-800-500-225

Дитяча телефонна лінія щодо булінгу – 116 000

Лінія з прав людини 0 800 50 17 20

Уповноважений президента України з прав дитини 044-255-76-75

Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103