"Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути"

      

«В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!»

З 1 по 31 жовтня 2022 в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. З непохитною вірою в перемогу України та усвідомленням руйнівних наслідків війни цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбуватиметься під гаслом «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!». Захід сприятиме втіленню основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», а також  посиленню патріотичного руху в Україні, пробудженню в школярів глибокого інтересу до історії України та рідного краю. Результати місячника висвітлюватимуться на шкільному сайті, що сприятиме збереженню історичної пам’яті українського народу про жорстоку війну росії проти України.

Перші кроки до шкільної бібліотеки

Перше знайомство учнів 1 класу з бібліотечною книгою відбулося 16 вересня 2022 у шкільній бібліотеці. Діти дізналися значення слів: «бібліотека», «стелаж», «абонемент», «формуляр»,  де зберігаються книги, як ними користуватися, познайомилися із правилами відвідування бібліотеки та отримали подаруночки: цікаві закладинки до шкільних підручників.

                                         

З Днем Соборності, УКРАЇНО!

   

«Велич України – в її Соборності»

Український історичний календар 22 січня містить дві знаменні події: проголошенням 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради незалежності Української Народної Республіки та рівно за рік - Універсалом Директорії Української Народної Республіки - об'єднання УНР і ЗУНР в одну суверенну державу. Ці події є одними із найважливіших в історії Української револіції 1917 - 1921 років і загалом історії України XX ст. З цієї нагоди до міської бібліотеки для дітей та дорослих №2 разом із класними керівниками та бібліотекарем школи завітали учні 7-А та 7-Б класу ЗОШ №8 на хронікально-документальну годину «Велич України – в її Соборності».

"Бібліопринцеса"

19 січня у  шкільній бібліотеці з учнями 10 класу (класний керівник Драчук Л.В.) проведено пізнавально-розважальний виховний захід «Бібліопринцеса». Його переможницею стала Закревська Анастасія, а призерами - Габінет Владислава та Сложинська Юлія.

Кіборги. Донецьк. Аеропорт

16 січня - День пам'яті кіборгів - День вшанування пам'яті захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту.  17-18 січня 2022 року учні 10-11 класів вшановували  тих, хто став символом незламності та мужності - українських військових, волонтерів, медиків, які героїчно тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. 

    

  

Новорічне привітання!!!

Щодо плану роботи на 2022

Вже грудень місяць. На порозі у нас новий рік, нова діяльність, новий досвід.

Отже, пропоную вашій увазі наступні пункти, що стануть у нагоді при організації роботи бібліотеки.

Календар ООН з відзначення у 2022 році міжнародних днів 

Дати, що відзначатиме Україна у 2022 році

2018–2027 рр. – Десятиріччя української мови  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2704-19#Text

Постанова Верховної Ради України «Про відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди»  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/973-IX#Text

 Національна бібліотека України для дітей пропонує вашій увазі довідкове видання «Пам’ятні літературні дати 2022 року»  https://chl.kiev.ua/default.aspx?id=9654

Калейдоскоп знаменних дат на 2022 рік : інформ.-бібліогр. матеріали / [уклад. : С. Бадрук, Г. Буркацька, В. Вовк, Ю. Круть ; ред. : В. Кучерява, Н. Лінкевич, К. Тишкевич ; обклад. О. Островий];

Держ б-ка України для юнацтва. – Київ : [б. в.], 2021. – 98 с.  З електронною версією видання знайомтесь за посиланням.

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ  ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Працівниками науково-методичного відділу Публічної бібліотеки імені Лесі Українки підготовлено ПОСІБНИК до планування, яким можна скористатися

https://lukl.kyiv.ua/wp-content/uploads/2015/08/dati_2022.pdf

ТеК@повсякЧАС - Блог створений на допомогу та для інформаційного зв’язку з методистами бібфондів, бібліотечним працівникам області.

Висвітлюються новини, нормативні документи, нововведення, конкурси, методичні рекомендації

 Гра-подорож у Країну Мудрої Книги 

21 грудня 2021 року для учнів 1-А класу (класний керівник Гайтан Т.А.) проведено бібліотечний урок «Гра-подорож у Країну Мудрої Книги».  Бібліотекар Андрукевич Н.В. і члени гуртка «Книголюби» провели екскурсію бібліотекою, розповіли про правила поведінки у стінах Книжкового Королівства, правила поводження з головними жителями цієї країни-книжками, переглянули казочку «Коза-Дереза» на новий, сучасний лад. А ще, діти в ігровій формі ознайомилися з традиціями святкування українських зимових свят.

Права та обов'язки у нашому житті

09 грудня  2021 року  бібліотекарем Андрукевич Н.В і класним керівником Сидоровою М.В. для учнів 7-Б класу проведено правознавчу гру «Права та обов’язки у нашому житті». Учасники заходу продемонстрували свої знання з даної теми та висловили думки про те, що для них означають права дитини, та як ними користуватися у життєвому просторі, знаходили шляхи вирішення проблемних питань, перевіряли практичне застосування при вирішенні ситуаційних завдань. Протягом заходу панувала атмосфера доброзичливості, довіри, співпраці.

Твій друг - КНИГА!!!

З метою ознайомлення першокласників з бібліотекою, правилами поведінки в читальному залі, користування бібліотечними книгами та з гігієною читання, 26.11.2021 для учнів 1-Б класу (класний керівник Гаврилюк Т.О.) бібліотекарем Андрукевич Н.В. і членами гуртка «Книголюби» організовано та проведено бібліотечний урок за темою «Твій друг– книга». У вигляді цікавої гри діти повторили свої знання про казки, переглянули казочку «Коза-Дереза» на новий, сучасний лад та повторили правила користування книжками.

 

Обласна мережева акція "Бібліотека про краєзнавство"

Щоб переглянути фотомандрівку "Шепетівка: історія та сучасність" перейдіть за покликанням:   Фотомандрівка

Щоб виконати завдання перейдіть за покликанням  Хмеринка слів. Шепетівщина - край літературний

Сторінками періодичних видань

8 листопада у шкільній бібліотеці проведено бібліотечний урок – знайомство учнів 2-А класу з дитячими періодичними виданнями. Класний керівник Верхогляд В.В. і шкільний бібліотекар Андрукевич Н.В. розповіли дітям історію виникнення газет і журналів, про те, чому їх називають періодикою, пояснили, чим відрізняється газета від журналу, про що може розповісти читачу титульна сторінка видання, які є рубрики в газетах та журналах. Маленькі користувачі мали змогу переглянути презентацію і  познайомитися із періодикою, яку отримує бібліотека та взяти цікавий журнал додому. А ще, учні приєдналися до доброчинної акції «Подаруй книгу бібліотеці», і наш бібліотечний фонд поповнився трьома цікавими дитячими книгами.

  

Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек», наказу Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної держаної адміністрації від 04.09.2014 № 318-но «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» та листа Державної наукової установи «Інституту модернізації змісту освіти» від 30.08.2021 №22.1/10-1955 з 01 по 31 жовтня 2021 року відбудеться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності». Шкільна бібліотека як обов'язковий структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти і складова його освітнього простору займає важливе місце у системі краєзнавчої роботи. Вона сприяє духовно-етичному вихованню молоді, оскільки, привертаючи до читання молодь, передбачає збереження духовної спадщини, дбайливе ставлення до Батьківщини.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

З Днем Незалежності УКРАЇНИ!!!

Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди.
Любіть Україну у сні й наяву,
вишневу свою Україну,
красу її, вічно живу і нову,
і мову її солов'їну.
               Володимир Сосюра

ЧИТАЄМО ВЛІТКУ!!!

Першочерговим завданням на літо для кожного учня, безумовно, є відпочинок.  Але під час відпочинку ви можете гарно підготуватися до нового навчального року. Якщо під час навчання часу на читання катастрофічно не вистачає, то влітку вільного часу – цілком достатньо. А значить, прочитавши твори, які вивчаються на уроках української та зарубіжної  літератури, на літніх канікулах, можна зекономити час і енергію протягом 2021-2022 н.р..

Бажаємо цікавого читання та приємного відпочинку!

Українська література. Твори для обов'язкового читання!!!

5 клас,  6 клас,  7 клас,  8 клас,  9 клас,  10 клас,  11 клас.

Українська література. Твори для додаткового читання!!!

5 клас,  6 клас,  7 клас,  8 клас,  9 клас,  10 клас,  11 клас.

Зарубіжна література. Твори для обовязкового читання!!!

5 клас,  6 клас7 клас8 клас9 клас10 клас11 клас.

Зарубіжна література. Твори для додаткового читання!!!

5 клас6 клас7 клас8 клас9 клас10 клас11 клас.

26 квітня - День Чорнобильської трагедії. Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф

 26 квітня 1986 року стався вибух на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС. Аварія вважається найбільшою в історії людства за час використання атомної енергії. Після аварії утворилася радіоактивна хмара, що накрила частину території України, Білорусі та Росії, окремі регіони інших європейських країн, східну частину США. Цього року Український інститут національної пам’яті  підготував  дайджест з 11 книг, фільмів і статей, які будуть корисними тим, хто хоче більше дізнатися про аварію на ЧАЕС. Прочитати його можна за посиланням.  А також на сайті інституту доступна розлога історична довідка про момент катастрофи та її ліквідацію, масштаби аварії й реакцію радянської влади. До 35-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС команда інституту спільно з Українським радіо виготовила тематичний хвилинний аудіоролик. Ідея акції полягає в тому, щоб ролик зазвучав одномоментно 26 квітня, о 12:00, в ефірі українських радіостанцій та на центральних площах міст, біля приміщень державних установ чи органів місцевого самоврядування. Таким чином акція апелюватиме до традиції загальнонаціональної хвилини мовчання, об’єднає значну частину суспільства у вшануванні жертв Чорнобильської трагедії. Закликаємо долучитися до акції. Ролик у високій якості у двох варіантах оформлення за посиланням.

23 квітня - Всесвітній день книги та авторського права

Це свято має на меті сприяти поширювати задоволення від книжок і читання. Щороку, починаючи з 1996 року, 23 квітня у всьому світі проводять святкування, мета яких - визнати чарівну силу книг, що є зв’язком між минулим і майбутнім, мостом між поколіннями та культурами. З цієї нагоди ЮНЕСКО та міжнародні організації, які представляють три основні галузі книжкової індустрії - видавців, книгорозповсюджувачів та бібліотеки, вибирають місто яке стає Світовою книжковою столицею, щоб упродовж наступного року підтримувати своїми власними ініціативами імпульс святкування Дня книги аж до 23 квітня наступного року.

Шкільна бібліотека ЗОШ №8 щиро запрошує плекати книги як цінний інструмент для обміну знаннями, взаєморозуміння та відкритості у світі розмаїття.

Ми читаємо - а ТИ?

Шкільна бібліотека – це унікальне місце, де можна читати книги, журнали, дивитися кінофільми, слухати музику, користуватися інтернетом. Але все ж таки, як приємно відкрити улюблену книгу, або зовсім нову, й просто почитати, поринаючи в чарівний світ, вигаданий письменниками. Адже, хто багато читає, той багато знає. Учні 2-4-х класів представили своїм однокласниками свої читацькі вподобання та поділилися своїми думками з приводу користі читання. Також учасники заходу  познайомилися з матеріалами книжкової виставки «Крути – трагедія і перемога». 

 

Зимові канікули з книжкою!

Зимові канікули – радісна пора, яку з нетерпінням чекають діти. Нас супроводжують святковий настрій, радість, надії на краще, час загадування мрій і очікування чудес, особливо коли поруч книги, які розповідають про неймовірні історії, пригоди, дива природи… Шкільна бібліотека вітає усіх з прийдешніми новорічними святами, бажаємо гарного відпочинку і приємного читання на канікулах!!!

Читати - це круто, читати - це модно!!!

18 та 22 грудня у шкільній бібліотеці ЗОШ №8 відбувся конкурс «Кращий читач» серед учнів 6-х класів. Кожен з учасників: Жигадло Дар’я (6А), Кримська Валерія (6А), Діхтяр Олександр (6А), Коцюба Катерина (6А), Ситарук Анна (6Б), Муравіцька Ангеліна (6Б) розповідали про улюблену книгу, автора цієї книги, своє враження від прочитаного твору. Виступи були цікаві і змістовні. Переможцями конкурсу стали Коцюба Катерина (6А), Муравіцька Ангеліна (6Б). Всі учасники конкурсу були нагороджені солодкими подарунками, а найголовніше – продемонстрували усім присутнім свою любов до книги. 

14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС

До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в школі були проведені такі заходи: Книжкова виставка та огляд літератури «Чорнобильська трагедія – навічно в пам’яті народу» - 1-11 класи; Урок-пам’яті  «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять» - 7 клас; Перегляд документальних фільмів: «Чорнобиль: секунди до трагедії», «Чорнобиль: 30 років потому» та презентації: «Чорнобиль: минуле і сьогодення» - 8 клас; Година спілкування «Чорнобильська катастрофа: дії, результати та уроки» - 9 клас. Дякуємо за наше життя! Низько схиляємо голови перед героями-ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС.

   

 

Бібліотека - дім твоїх друзів!!!

Для учнів 1-х класів було проведено екскурсії до шкільної бібліотеки. Допитливі, цікаві хлопчики і дівчатка дізналися про правила користування бібліотекою, про важливість читання, дотримання правил бережливого ставлення до книги. А з учнями 2-А, 2-Б класів було проведено свято "Посвята в читачі". Другокласники поринули у чарівнийй світ Книжкового королівства, а також продемонстрували свої знання з літератури, відповідаючи на запитання вікторини, показали вміння відгадувати загадки.